Nasza baza

IDEA

Ideą powstania profesjonalnej szkoły windsurfingu na śródlądziu było przybliżenie tego wspaniałego sportu jak największej grupie ludzi. Obecnie 90% szkół windsurfingu znajduje się na wybrzeżu, z czego znakomita większość na półwyspie Helskim. Jest niewątpliwie prawdą, że na półwyspie znajdziecie idealne warunki do nauki tej wspaniałej dyscypliny sportu, jednak nie jest wcale powiedziane, że takie warunki nie znajdują się na śródlądziu. A co z rzeszami ludzi, którzy spędzają wakacje w mieście i nie dysponują czasem ani chęcią by spędzać długie godziny na dojazdach i staniu w korkach na półwyspie?  Stąd właśnie pomysł, aby poszukać dobrego miejsca na śródlądziu.

KADRA

Jesteśmy grupą zapaleńców – młodszych i starszych, doświadczonych instruktorów windsurfingu, żyjących surfingowym stylem życia. Kochamy Jezioro Powidzkie i nie potrafimy spędzić lata w mieście!

LOKALIZACJA

Czyste, duże jezioro najlepiej z piaszczystym dnem i dogodnym dojazdem, tego własnie potrzebowaliśmy!

Wybór padł na największe jezioro Wielkopolski Powidz. Pięknie usytuowane, duże (1175 ha), z czystą wodą i przyjazną infrastrukturą. Dojazd dogodny ze względu na bliskośc naszej nowej A dwójki, niewięcej niż godzina drogi z Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Konina i innych dużych miast regionu, a autostrada przybliża to miejsce mieszkańcom Łodzi czy Warszawy. Rozbudowana infrastruktura turystyczna z pojemną bazą noclegową, dużą ilością barów, restauracji i mnogością atrakcji turystycznych. To wszystko sprawia, że miejsce jest bliskie ideału.

AKWEN

Jezioro Powidzkie to największy akwen Wielkopolski. Duża powierzchnia oraz rozległe płycizny w środkowej części akwenu, usytuowane dokładnie naprzeciwko naszej plaży powodują że akwen jest idealny zarówno dla początkujących i zaawansowanych deskarzy. Mimo olbrzymiej powierzchni, Jezioro Powidzkie jest bezpieczne dla żeglujących deskarzy ponieważ jego rynnowy charakter sprawia, że brzeg mamy zawsze w zasięgu wzroku.